Schema för höstens tipspromenader
2026-09-24 i Allmänt
Prenumerera på nyheter
Du prenumererar nu på nyheter från Norbergs OK.
Vi har skickat ett bekräftelsemail till .
Prenumerera via:
RSS
Tillsammans får vi saker att fungera!
Snart är det dags för höstens tipspromenader igen – ett återkommande inslag som vi hoppas att många vill komma ut och njuta av under hösten.
I år har vi tyvärr varit lite för få i motionskommittén för att kunna ordna allt själva. Därför har vi fått be våra medlemmar om hjälp – och flera har ställt upp och tagit på sig olika uppgifter:
27 september - Lennart Eriksson
4 oktober - Thomas Henriksson & Cissi Henriksson & frågor: Elisabet Elmertoft
11 oktober - Gunnar Meller
18 oktober - Anna Linder & Martin
25 oktober - Annelie Backström & Ove Backström & frågor Johan Källman
1 november - Katja Kleinveld & Marie Andersson & frågor Lars-Olof Borking
8 november - Anna-Karin Eriksson & Ola Jernström & Mollie Pettersson & Pelle Eriksson
15 november - Thomas Henriksson & Cissi Henriksson & frågor Elisabet Elmertoft
Stort tack till alla er som hjälper till!
Tack vare er kan vi fortsätta med tipspromenaderna även i höst. Det är verkligen roligt att se att vi tillsammans kan få saker att fungera, även när vi är få som hjälps åt i kommittén.
Är du sugen på att vara med och hjälpa till framöver? Det behöver inte vara något stort – det finns många olika saker man kan hjälpa till med, både före och under arrangemangen.
Tycker du att det skulle vara roligt att vara med och ordna tipspromenaderna framöver, eller kanske hjälpa till med Naturpasset? Hör gärna av dig till mig eller anmäl ditt intresse till valberedningen!!
Ju fler vi är som hjälps åt, desto enklare och roligare blir det för alla.
Katja Kleinveld